🌟Jestem zdeterminowany widzieć rzeczy inaczej.

Praktykując Lekcję 21 Kursu CudówJestem zdeterminowany widzieć rzeczy inaczej – zachęcany jesteś abyś przyjrzał się swojemu gniewowi, w całym jego wymiarze, bez względu na to, czy wydaje się przybierać formę niewielkiej irytacji, czy też osiągać swe apogeum w totalnej wściekłości, czy furii. Lekcja ta, a w szczególności twoja indywidualna jej praktyka uświadamiają ci, że nie ma miedzy nimi żadnej różnicy i są one zupełnie tym samym. Ukłucie irytacji jest jedynie zasłoną i próbą poradzenia sobie z kryjąca się pod nią furią, nienawiścią, oraz lękiem i poczuciem winy związanym z nimi. 

Boisz się na nie wszystkie spojrzeć właśnie z powodu tego poczucia winy i lęku, które są jedynie wynikiem twojego własnego osądu tych emocji. Twojej nieuświadomionej identyfikacji z nimi oraz próbą pozbycia się ich, która zawsze przybiera formę projekcji danej emocji na coś lub kogoś, kto wydaje się być od ciebie oddzielony, być kimś innym, niż ty sam. 

W ten sposób widzisz teraz odzwierciedlenie swojego własnego gniewu poza sobą, w jakiejś innej osobie i jej cechach, czy zachowaniu, wierząc że to ten ktoś inny robi coś, co wywołuje twój gniew i w związku z tym jest on w pełni uzasadniony. 

Czy to jednak rozwiązuje twój problem? Czy możesz czyniąc to, poczuć się lepiej? Mnie się to nigdy nie udało. 

Podzielę się zatem z tobą tym, co dla mnie zawsze działa, a co między innymi ofiarowuje każdemu praktykującemu Lekcja 21 i jej główna myśl przewodnia: Jestem zdeterminowany widzieć rzeczy inaczej. Albowiem idea ta ofiarowuje ci zupełnie odmienne spojrzenie na swoje emocje i myśli, które gwarantuje ci całkowite od nich wyzwolenie i odkrycie tego, co twoje utożsamianie się z nimi, ukrywało przed twoją świadomością. 

W twojej szczerej determinacji by widzieć rzeczy inaczej, czyli by zobaczyć daną osobę i jakąś jej cechę inaczej, zobaczyć jakąś sytuację inaczej, ofiarowane jest ci wewnętrzne doświadczenie, które pomaga ci:

👁 najpierw uczciwe spojrzeć na swój gniew, 

😤 poczuć go w pełni, bez utożsamiania się z nim, 

😲 rozpoznać, że to, co widziałeś w kimś lub czymś innym, było tym, co skrycie myślałeś o samym sobie,  

😃 przebaczyć sobie to wszytko poprzez rozpoznanie całkowitej nierealności tej emocji i braku uzasadnienia dla niej, kiedy patrzysz na to wszytko w Świetle swojej czystej, nieosądzającej i niewinnej Świadomości Ducha w Tobie, 

🌟 doświadczyć, jak to wszystko włącznie z każdą emocją i ideą, jaką kiedykolwiek miałeś o sobie i innych dosłownie znika w Świetle doskonałej niewinności, Miłości i Jedności istnienia, którymi Jesteś i którymi Jest wszystko i każdy wraz z tobą.  

Proces ten, który tylko wydaje się mieć jakieś poszczególne etapy wydarza się tak naprawdę w jednej chwili, w tej samej chwili, w której jesteś całkowicie uczciwy w swoim doświadczaniu tego, co się w tobie pojawia. Niczemu się nie opierasz, niczego nie osądzasz i jedynie całkowicie powierzasz się Światłu Prawdy w sobie pragnąc zobaczyć to wszystko czego doświadczasz inaczej. A to, co jest ci wtedy objawiane, jest twoją wolnością, twoim pokojem i twoją doskonałą szczęśliwością twojej Prawdziwej Tożsamości w Bogu. 

Jeśli nie praktykujesz jeszcze Lekcji Kursu Cudów, to możesz dowiedzieć się o nich więcej TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*