DZIEŃ 1: Powitanie i podjęcie zobowiązania

TYDZIEŃ I : LĘK I EGO.

Nie możesz być całkowicie zobowiązany od czasu do czasu. – Kurs Cudów, roz. 7 / VII

Witaj! ? Mam na imię Isabella. Dziękuję, że zdecydowałeś się wyruszyć wraz ze mną na tę fascynująca wędrówkę. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że tu jesteś, że mi zaufałeś, i że będziemy mogli doświadczać tej transformacji razem. ?

Chcę już na wstępie wyjaśnić, że dla ułatwienia sobie procesu pisania, tworząc codzienne wiadomości tego programu używam rodzaju męskiego, zwracając się w ten sposób zarówno do płci męskiej i żeńskiej. Praktykując nauki Kursu Cudów przywykłam do tej formy zwracania się do wszystkich bez wyjątku. Jeśli Kurs jest ci już znany to wiesz dobrze że, każdy jest w nim nazywany Synem Bożym i Bratem. Na początku trochę mnie to raziło, ale szybko udało mi się rozpoznać, że celem Kursu jest tylko i wyłącznie rozpoznanie równości i jedności wszystkich i wszystkiego, i że żaden rodzaj męski, czy żeński nie ma tu żadnego znaczenia. Także, jeśli to ci przeszkadza, to wybacz mi proszę i spróbuj spojrzeć poza wszelkie rodzaje, idee i poglądy. Jest to wszak jednym z celów naszej praktyki.

A więc rozpoczynamy. Dziś mamy Dzień 1-szy, Tygodnia I, a głównym tematem na dziś jest zobowiązanie się wobec samego siebie, aby konsekwentnie przejść przez wszystkie etapy tego programu, bez względu na to jakie pokusy, mogłyby się po drodze pojawić, aby tego nie robić. A wiemy, być może z naszych wcześniejszych doświadczeń, że może się tak zdarzyć. Wszelkim pokusom, które wytwarza ta część umysłu, która nie chce przemiany, i może aktywnie się jej opierać, będziemy łagodnie lecz konsekwentnie i zdecydowanie mówić: NIE, dziękuję. WYBIERAM być wiernym sobie przez najbliższe 6 tygodni. Potraktuj ten czas jako czas odosobnienia, lecz bynajmniej nie osamotnienia. Postaraj się traktować każdy dzień, jako jedyny jaki masz. Możesz, wziąć przykład z Jezusa i potraktować ten czas jako twoje 40 dni na pustyni, kiedy to bedziesz przyglądał się, jak kusi cię przysłowiowy „diabeł” – czyli ego i uczył się nie ulegać jego namowom, aż w końcu zniknie, a ty przebudzisz się do prawdziwej rzeczywistości.

Pomocne w tym będzie własnoręczne napisanie takiego zobowiązania wobec samego siebie na kawałku papieru, podpisanie go i codzienne czytanie po przebudzeniu, a w razie potrzeby ponownie w ciągu dnia. Z własnego doświadczenia wiem, że było to bardzo pomocne, kiedy sama robiłam podobny program.

Najszybszy sposób na przeprowadzenie radykalnej zmiany, to się do niej zobowiązać.
Najszybszy sposób na przeprowadzenie radykalnej zmiany, to się do niej zobowiązać.

Przykład takiego Listu Zobowiązania umieszczam na dole tej wiadomości w formacie PDF, który możesz ściągnąć na swój komputer, wydrukować i wypełnić. Zachęcam gorąco do stworzenia własnego projektu takiego zobowiązania. Można użyć do tego swojej wyobraźni twórczej i uczynić go jeszcze bardziej wspierającym i zachęcającym do wytrwałości.

Ważne jest, abyś zobowiązał się wobec siebie, aby znaleźć odpowiednią ilość czasu w ciągu dnia, aby przeczytać codzienną wiadomość, wysłuchać nagrania wideo i mieć czas na praktykowanie w ciągu dnia zadanego ćwiczenia. Dobrze jest robić to zaraz po przebudzeniu i w ten sposób zacząć dzień, poprzez nakierowanie umysłu na właściwy cel. W ten sposób nie pozwalamy mu wciągać się od samego rana w rozpamiętywanie rożnych historii, czy planowanie przyszłości. Wybieramy skupić się na tym czego się podjęliśmy i za tym konsekwentnie podążyć. Być może będziesz musiał w związku z tym wstawać trochę wcześniej, niż zwykle.

Zachęcam cię również, abyś dla uzyskania maksymalnych korzyści z tego programu nie angażował się, podczas jego trwania w jakiekolwiek dodatkowe działania, rozwiązywanie problemów, próby zmieniania siebie lub innych. Postanów proszę, że przynajmniej na czas trwania programu nie będziesz skupiał się na przeszłych, czy też obecnych historiach i problemach, które zaprzątają twój umysł, ani opowiadał o nich innym.

Postanów, że zamiast narzekać, czy skarżyć się, będziesz uważnie obserwował swój umysł, swoje myśli, swoje reakcje, a kiedy będą pojawiały się w tobie jakiekolwiek osadzające i potępiające myśli będziesz miał okazję użyć idei zawartych w ćwiczeniach na każdy dzień, które pozwolą ci uwolnić od nich swój umysł. Postanów, że będziesz wobec siebie łagodny, wyrozumiały i troskliwy, bez względu na to, co będzie się działo, bez względu na to, czy będzie ci się udawać nie osądzać, czy też nie. Twoja łagodność i wyrozumiałość wobec siebie, rozpuści i unieważni wszelki osąd, który zwykłeś kierować, przeciwko sobie lub innym. Jest to program uczący miłowania siebie samego i bliźniego swego, jak siebie samego. Ale najpierw potrzebne jest oczyszczenie i dlatego w pierwszym etepie tego programu będziemy patrzeć prosto w lęk, tak aby móc uwolnić od niego twój umysł. Jest to ostatnia rzecz, na którą większość z nas chce spojrzeć. A jednak nie ma innego sposobu uwolnienia od lęku, i wszyskich jego skutków, niż uczciwe i rozsądne spojrzenie na niego. Pamiętaj, ego nie chce się do niczego zobowiązywać, a szczególnie do czegoś, co sprawi, że przestaniesz je cenić, wierzyć mu, słuchać go, podążać za nim, a dzięki czemu zniknie.

Tak jak wspomniałam w opisie tego programu na mojej stronie blogowej jest on bazowany na naukach i ideach zawartych w książce Kurs Cudów. Jeśli Kurs Cudów jest dla ciebie czymś zupełnie nowym i jest to twoje pierwsze z nim doświadczenie to zachęcałam cię, abyś zaznajomił się z nim korzystając z materiałów umieszczonych na mojej stronie:

Kurs Cudów, Czym jest, Jak powstał, O czym mówiNie jest to jednak wymagane, ani nie jest warunkiem do uczestniczenia w tym programie.

Jeśli książka Kurs Cudów nie jest ci znana i nie praktykowałeś jej lekcji, to sposób, w jaki będą tu prezentowane pewne tematy i idee, może ci się wydać nowy lub nie do końca zrozumiały. Nie przejmuj się tym. Zrozumienie będzie pojawiać się w miarę praktyki, jeśli postanowisz zachować otwarty i nie osądzający umysł. Porzucenie nawyku osądzania jest kolejnym z celów tego programu.

Twój opór mogą również wzbudzać (chociaż niekoniecznie) słowa, które kojarzą się z terminologią chrześcijańską, takie jak Chrystus, Syn Boży, Bóg, Duch Święty, używane w Kursie Cudów. Nauki Kursu Cudów nie są związane z jakąkolwiek religią i jej doktrynami. Dlatego, jeśli te terminy wzbudzają w tobie opór, to bardzo pomocne będzie, jeśli dla dobra twoich postępów w tym programie postarasz się traktować je w zupełnie nowy sposób, z otwartym umysłem, pozbawionym przeszłych skojarzeń. Jeśli zaś czujesz, że któreś z nich budzi w tobie sprzeciw lub opór, to będziesz mógł przyjrzeć się temu podczas trwania tego programu. Możesz też czuć, że łatwiej ci myśleć o Bogu jako Miłości, a o Synu Bożym czy Chrystusie, jako Jaźni. Cokolwiek będzie do ciebie bardziej przemawiało używaj tego określenia. Słowa to tylko symbole, nie mają znaczenia, ani rzeczywistości, znaczenie natomiast będzie miało dla nas, aby uwolnić twój umysł z wszelkich osądów, jakie o nich wytworzyłeś i ze znaczenia jakie im nadałeś. Liczy się tylko doświadczenie, do którego słowa te mogą cię doprowadzić. Porzucanie przeszłości i wszystkich, przekonań, wierzeń i osądów są, tak jak już wspomniałam jednym z głównych celów tego programu.

Dlatego, bez względu na to, czy będziesz w pełni rozumiał ten materiał czy nie, nie zniechęcaj się, ani nie poddawaj. Bardzo niewielu od razu rozumiało w pełni nauki Kursu Cudów, dla większości był to proces, który stawał się coraz bardziej klarowny, w miarę, jak umysł otwierał się na nowy sposób postrzegania, nowe doświadczanie siebie i rzeczywistości. W miarę możliwości postaram się, uczynić ten program jak najbardziej zrozumiałym i przystępnym.

Pamiętaj o swoim zobowiązaniu wobec siebie samego. Pamiętaj o nim, bez względu na to, co będzie wydawało się dziać w twoim świecie wewnętrznym, czyli pojawiających się myślach, obrazach i emocjach, czy też w świecie zewnętrznym, który, jak sam odkryjesz jest tylko odzwierciedleniem tego wewnętrznego. Chcesz dokończyć, to czego się podjąłeś, ponieważ chcesz doświadczyć wolności, pokoju i szczęścia, jakie niosą Pojednanie ze Stwórcą i Jego Stworzeniem, swoją prawdziwą Tożsamością.

Zobowiążesz się dziś, że podczas trwania programu będziesz skupiał swoją uwagę do wewnątrz i bardzo uważnie przyglądał się wszystkiemu, co się w tobie wydarza. Twoim celem jest uwolnienie się od tego wszystkiego, co zaśmieca twój umysł, nie pozwalając, aby światło prawdy pokazało ci, jak utrzymywanie tego wszystkiego w twoim umyśle i twoja wiara pokładana w te śmieci-myśli na ciebie działa. Będąc tego nieświadomy i utrzymując to w ukryciu, nie pozwalasz światłu twojej prawdziwej Jaźni pokazać ci nierzeczywistość tego całego szalonego, opartego na lęku systemu wierzeń.

W ciagu najbliższych tygodni będziemy pozwalać światłu twojej Boskiej Jaźni, Mocy Ducha Św. w tobie, aby pomogła ci to wszystko rozpoznać i uwolnić się od tego, abyś mógł Pojednać się ze swoją Prawdziwą Jaźnią, która nigdy nie opuściła twojego umysłu.

Uwielbiam robić to co robię. Kocham dzielić się z innymi tym wszystkim, co przyczyniło się do mojej  transformacji, wspierać, pomagać i dawać wszystko, co tylko jestem w stanie dać. Ze swojej strony zobowiązuję się, że zrobię wszystko co mogę, powierzając się całkowicie Przewodnictwu Wyższej Mocy, aby ofiarować ci poprzez ten program wszystko, czego będziesz potrzebować do swojej transformacji. Jednak, twoje postępy w tym programie i wyzwolenie twojego umysłu, będą zależeć wyłącznie od ciebie i twojego zaangażowania.  

Moim jedynym celem i pragnieniem jest twoje wyzwolenie z wszelkich ograniczeń, twoje całkowite szczęście, pokój i wolność. Życzę tobie i sobie, aby tak się właśnie stało. A nasza wola złączona w jednym miłującym celu jest Wolą Stwórcy, także nie może nam się nie udać. Mamy wsparcie i pomoc nieograniczonej i Miłującej Mocy, która będzie nas prowadzić.

A więc do dzieła! Naprawdę bardzo się cieszę, że jesteś tu ze mną. Dziękuję. Baw się dobrze.✨?✨

Praktyka na dziś:

  • Podejmij wobec siebie samego zobowiązanie, że konsekwentnie i systematycznie będziesz angażował się w ten program. Czytał codzienne wiadomości, oglądał nagranie wideo i praktykował zadane ćwiczenia.
  • Napisz do siebie List Zobowiązania, w którym to zobowiążesz się dopełnić wyżej wymienionych postanowień. Przykładową kopię PDF takiego listu znajdziesz tutaj: List Zobowiązania     

Przeczytaj, proszę, ten List Zobowiązania. Jeśli jesteś na to gotowy to wydrukuj go i podpisz. Klikając na jego kopię powyżejj, możesz go sobie wydrukować. Możesz też stworzyć swoją własną wersję takiego Listu.

Przez kolejne 41 dni każdego dnia czytaj ten list zobowiązania. Jeśli nie masz drukarki, weź kartkę papieru i napisz go w swoimi własnymi słowami, następnie podpisz go i wpisz dzisiejszą datę. Możesz dodać do niego swoje osobiste zobowiązania.