Lekcja 52 – nagranie pomocne w praktyce

Oto nagranie lekcji 52 Kursu Cudów, która jest powtórzeniem lekcj 6-10. Nagranie to nie zawiera żadnych dodatkowych komentarzy i może być użyte jako pomoc naukowa w całodziennej praktyce. Możesz ją sobie załadować na swój komputer, smartfona, czy też inne urządzenie grające. Wybierz w tym celu opcję „DOWNLOAD”, która jest dostępna na tej stronie: https://www.spreaker.com/user/6179870/lekcja-52-nagranie-pomocne-w-praktyce – tuż pod nim.

Listen to „Lekcja 52 – nagranie pomocne w praktyce” on Spreaker.

4 myśli nt. „Lekcja 52 – nagranie pomocne w praktyce

  1. To niesamowite jak w piękną całość układają się lekcje kursu. Wszystkie razem tworzą drogę, ku wolności od iluzji, ku prawdzie, że Ty i ja jesteśmy cudem.
    Naszła mnie dzisiaj refleksja, że Kurs Cudów książka pozornie podobna innym jest naprawdę w swej istocie bardzo inna. Dużo czytałem o duchowości ostatnie 20 lat. W różnych książkach szukałem odpowiedzi, wskazówki, drogi. W tym czasie było czytaczem książek, myślicielem, oddawałem się analizie. I tak mijały lata. Pojawiały się małe, krótkotrwałe zmiany podobne mgiełce okrywającej łąkę o świcie, która znika w promieniach wstającego słońca. To były krótkie chwile cudów, ale często po nich przychodziłytrudne chwile, jakby zupełnie przeciwne. To wszystko było jak jazda kolejką górską. Ciągle w górę i w dół na zmianę. Wreszcie w ostatnim czasie przyszedł czas na praktykę, głębsze doświadczanie w codzienności. Odrzuciłem na chwile wszystkie teorie by oddać się doświadczaniu siebie. Póżniej teorie wróciły w formie syntezy. Okazało się, że wszyscy w zasadzie mówią o tym samym. Tyle, że – no właśnie – mówią. Teraz trzymam w rękach Kurs Cudów i widzę w nim wielką wyjątkowość i odmnienność. Na czym ona polega? Kurs Cudów to książka, która najbardziej ze wszystkich jakie znam, prowadzi ku doświadczeniu. Ona jest doświadczeniem. Zaprasza do doświadczania, uczy, doświadczać, pomaga doświadczać. Nie opowiada, lecz zaprasza by samemu poczuć. I to jest cud, to jest wspaniałe. Tu wszystko jest jasne, jak gps prowadzi prosto do celu jeśli tylko zechcemy wyruszyć w drogę…
    Pozdrawiam serdecznie z drogi…

    • Tak, Kurs Cudów, nie tylko zaprasza do doświadczania, on również czyni doświadczenie możliwym. Ćwiczenia w nim zawarte, są skonstruowane tak, aby odczynić fałszywe wierzenia i przekonania, czyli iluzje-sny, które śni umysł, wierzący, że jest odrębną tożsamością, oddzieloną od Źródła i wszystkiego co istnieje. To oczyszczenie możlwe jest jedynie, poprzez poddanie się i powierzenie się Mocy Wyższe,j niż to złudzenie mocy, które wytworzyło ego. Mocy, Ducha Św., która jest w nas, ale której zaprzeczyliśmy. Tylko w tej Mocy, która jest Światłem Miłości Boga w nas, całe złudzenie odrębnej tożsamości-ego rozpuszcza się.

  2. Praktykuję w ciągu dnia lekcje i to dla mnie zupełnie nowe i niesamowite jak głęboko przesiąknięty jestem iluzją lęku. W prostych codziennych sytuacjach co chwila pojawia się projekcja niedostatku, niedoskonałości. Mówię wtedy do siebie „to co teraz widzę, myślę i czuję nie jest prawdą o tej sytuacji, osobie”. I to mi pomaga.

    • Dziękuję, że się tym dzielisz. W ćwiczeniach wręcz zalecane jest, aby stosować idee z lekcji na dany dzień, w każdej sytuacji, w której jesteśmy kuszeni, aby zareagować na nią osądem. Dobrze jest i ważne jest, aby stosować wszystkie te idee dokładnie tak, jak jest zalecane, ponieważ w przeciwnym razie ego będzie chciało ustalać własne reguły.